Продаж дешевої електроенергії

Ви можете взяти будь-яку повсякденну ситуацію. Мені подобається товар. Ціна скрізь різна, тому люди здебільшого вибирають там, де це економічно вигідно. Те саме відбувається з електрикою. Якщо раніше це здавалося абсурдом, то зараз ситуація дещо змінюється. З початку року функціонують фондові біржі, що продають енергетичні ресурси.

Що змінює появу енергетичного ринку

Перш за все, найголовніше, що отримав користувач, — це відмова від послуг обленерго. Зараз є можливість купувати електроенергію у альтернативних постачальників, відмовлятися від монополії та отримувати більш вигідні та гнучкі умови співпраці.

Раніше схема працювала так: акціонерні організації купували електроенергію у «Енергоринки», яка є державним підприємством, а потім продавали її споживачам. Відтепер оператор розподільчої мережі та продавець братимуть участь у розподілі електроенергії. Продавцем можуть бути як обленерго, так і інші компанії, які отримали дозвіл на обмін електронними активами. Суть в тому, що всі компанії конкурують між собою, намагаючись запропонувати найвигідніші ціни.

Сьогодні біржа в основному використовується бізнесом, але вітчизняні споживачі ще не готові відмовитись від обленерго. Однак, на думку експертів, це лише питання часу. Невдовзі люди прийдуть до висновку, що немає сенсу переплачувати, коли ви можете заощадити.

Як це впливає на ставки

Зараз вартість електроенергії становить 90 копійок. за 1 кВт на годину, якщо місячний обсяг до 100 кВт, 1,68 грн, якщо більше. Чи зміняться ці цифри в 2020 році, поки не відомо на 100%. Аналітики електроенергетики прогнозують, що тарифи для бізнесу будуть повільно, але впевнено знижуватися, тоді як для домогосподарств, навпаки, вони будуть зростати. Ще однією причиною так думати — приклад країн Європейського Союзу. З появою енергетичного ринку всі без винятку підвищили свої тарифи.

Експерти також звертають увагу на те, що із прийняттям цього закону субсидія скасовується. Є всі підстави вважати, що в результаті ті, хто працюватиме на фондовому ринку в пошуках найнижчих ставок, зможуть залишатися на своєму нинішньому рівні і не платити більше.

Бізнес можливість

Енергетичний ринок пропонує нові можливості для розвитку. Детальніше можна дізнатися за посиланням www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/. Для великих компаній створюються унікальні пропозиції для їх залучення. Енергетичний ринок — це, з одного боку, боротьба за залучення споживача, а з іншого — боротьба за найкращі тарифи від постачальника та здатність торгуватися з ним. Наприклад, споживача цікавить дешева нічна ставка для великого виробництва. І тут має сенс для постачальника задуматися, чи має сенс для нього втрачати замовника з такими перспективними можливостями. Швидше за все він не захоче і піде на поступки. Це дуже важливо врахувати на етапі торгів.

Електроенергію можна придбати за оптовими цінами як у великих компаній, так і у малого бізнесу або приватних будинків. Для цього введено окремий вид економічної діяльності.

У цій галузі є ще один напрямок: торгівля. Ті. ринок генерації закуповує електроенергію за вигідними оптовими цінами та продає її за роздрібними цінами.

Загалом ринок електроенергії виглядає дуже вигідним, особливо для підприємств. Це дозволяє, як у магазині, вибрати більш приємну ціну та придбати те, що є в межах бюджету. Поява бірж для продажу енергоресурсів є економічно вигідним рішенням.